Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lízátka Chupa chups-katastrofa!!!!!

11. 11. 2008
Výhradní dovozce oblíbených lízátek a bonbonů Smint zkrachoval. V Hodoníně po sobě nechal dluhy a zamčené dveře. Sladká lízátka Chupa Chups dostala trochu hořkou příchuť.
lízátka chupa chupsfoto: Profimedia.cz

Společnost Top-Toy Czech, která je výhradním dovozcem těchto cukrovinek do České republiky, zkrachovala. Na sklonku února vyhlásil Krajský soud v Brně na hodonínskou společnost konkurz.

Okolnosti krachu jsou podezřelé a připomínají finanční tunel. Top-Toy Czech, která do země dovážela oblíbená lízátka, ale také třeba bonbony Smint, potopily dluhy. Majetek dlužníků teď má rozprodat konkurzní správce. Jeho úkolem je vymoci veškeré pohledávky společnosti a získané peníze pak rozdělit mezi její věřitele.

Lehké to ale mít nebude. "Účetnictví firmy jsem dostal jen ve velmi omezeném rozsahu. Jeho podstatnou část si úpadce odvezl do Maďarska," sdělil hodonínský právník Vladimír Valášek, kterého krajský soud určil jako správce konkurzní podstaty.

U mnoha pohledávek chybí jakékoliv účetní podklady - dodací listy, faktury či smlouvy. Bez dokladů se však právník při vymáhání dluhů nemá o co opřít.

Jednatelka i společník firmy, oba z Maďarska, nebyli včera k sehnání. Při vytočení jejich telefonního čísla se ozýval pisklavý tón ohlašující, že volané číslo neexistuje.

Podnikatelé však i nadále stejnou činnost rozvíjejí v domovském Maďarsku. Česká republika pro ně byla jen jakýmsi mezičlánkem, který zrušili. Lízátka Chupa Chups a bonbony Smint tady distribuovali do obchodních sítí, velkoobchodů i maloobchodů.

Kdo firmu potopil?
Zdá se, že ke dnu ji poslala Top-Toy Slovakia, která svému českému partnerovi dluží čtyři a půl milionu korun. Což je největší pohledávka, kterou hodonínská firma měla. Celkem jí totiž od dlužníků chybělo pět milionů.

Pokud by se tyto peníze podařilo vymoci, zamířily by na účty věřitelů. Ti ovšem mají nejspíš smůlu, protože návrh na konkurz už na sebe podala i slovenská "odnož" Top-Toy. Zvláštní přelévání milionů a následné krachy firem budí podezření, že jde o účelový tunel.

"Jako zaměstnavatel byla tato firma bezvýznamná. Takových konkurzů je na Hodonínsku denně několik," prohlásil ředitel hodonínského úřadu práce Vladimír Šťáva.

Výhradní zastoupení španělský dovozce firmě Top-Toy Czech zrušil. Uzavřel však už smlouvy s novými obchodními zástupci, a tak o lízátka ani žvýkačky Češi nepřijdou.

Hodonínská firma vznikla před čtyřmi lety a po celou dobu měla jediného majitele - Maďara Csabu Határa.

 

Náhledy fotografií ze složky LoLiPoP

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

http://biqinka.blog.cz/

(biqinka, 13. 3. 2010 16:30)

ahoj navštiv muj blog : http://biqinka.blog.cz/

lízátka??????

(renata, 3. 3. 2010 19:26)

Lízátka jsou nej tak to reknu. a nemate to hezke blbci

ahojky

(danena, 5. 9. 2009 9:54)

pls jmeno maliře ketrý navrhlk logo chupa chups posli mi odpoved na muj meil Gabina877@seznam.cz

Chupa Chups

(Saralinda, 28. 7. 2009 9:42)

Ahojky Lízátečko, koukám, že jsi fanda lízátek Chupa Chups. Co se týká článku o firmě Top Toy, tak ta už je v Čechách i na Slovensku minulostí. Už od podzimu 2007 se o lízátka Chupa Chups v obou zemích stará firma Perfetti Van Melle (ta v roce 2006 koupila výrobu a značku Chupa Chups - celosvětově). Takže teď už jsou lízátka Chupa Chups zase v obchodech a není za nimi žádná špína.